SP w LA czyli krótkofalowcy z SP w Norwegii

Wirtualny klub krótkofalowców w Norwegii


#1 2010-06-16 23:12:13

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

Czesc
Pojawiła się całkiem niedawno nowa ciekawa emisja cyfrowa.
Wdbieranie i wysyłanie wiadomośći odywa się dokładnie tak samo jak i w pozostałych emisjach. Najciekawszy dla mnie jest dzięk słuchanego sygału, troche smiesznie, coś jakby UFOludki rozmawiały hihi.
Można posłuchać na 14103, w mojej okolicy słychać najlepiej.
Wiecej na ten temat można się dowiedzieć wpisująć w wyszukiwarce ROS MODE
Powodzenia i dobrej zabawy


WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

#2 2010-06-18 19:23:56

 SP2LUB

Administrator

8276798
Skąd: Norwegia Bryne
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

Tak słyszałem ten śpiew z kosmosu faktycznie śmiesznie się słyszy. Trochę wymagająca emisja co do szerokości pasma, bo można w jej widmie zmieści z powodzeniem kilka kanałów PSK.

Jeszcze zapytam Ciebie jakiego programu używasz do pracy w ROS? ja znalazłem coś co sie nazywa ROS V4.1.1 Beta


dowodem na istnienie potwora są jego ofiary

Offline

 

#3 2010-06-18 22:59:14

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

Cześć
Uzywam takiego samego programu do ROSa.
Wydaje mi się że podobna technologia jest wykorzystywana w sprzęcie wojskowym, nazywa się fast hopping.  Już kilka razy TRXy z Radomora były opisywana w Świat Radio, jako transmisja danych ale i modulacja podawany jest Fast hopping, z resztą są tam podawane wszystkie dokładne dane tych urządzeń.  Osobiście używam tej emisji jako ciekawostki a nie jako coś na czym będę pracował dłużej.

A tak przy okazji, oglądasz mecze  ? Fajnie jest popatrzeć jak przegrywają lub z wielkim wysilkiem wygrywają kolejne wielkie drużyny tego turnieju, np. Niemcy, dzisiaj Anglia, czy Portugalia.  Dzisiaj w spotkaniu 7X z G komentator powiedział że to nie pieniądze grają na boisku tylko zawodnicy. Dla porównania, trener angielski dostaje rocznie około 36 000 000 PLN rocznie a trener algierski tylko 1 000 000 PLN za tą samą prace, ale co tam dla mnie szarego żuczka to i tak nie osiągalne, więc pozostaje mi pooglądać i pośmiać się.

Trzymaj się






WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

#4 2010-06-19 13:35:24

 SP2LUB

Administrator

8276798
Skąd: Norwegia Bryne
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

Tak oglądam z doskoku. W pracy najczęściej oglądam na żywo transmisje (kiedy ja albo któryś z Norwegów naprawia jakiś telewizor) wczoraj właśnie się nabijaliśmy z moimi norwegami jak Niemcy się męczą biedaczkowie i w dodatku pecha mają.. Ci moi Norwegowie z którymi pracuję nie lubią Niemców (jak chyba większość Norwegów) no i mieli taką radość z wczorajszego meczu jak by sami właśnie wygrywali.
Co zrobić, kasa oślepia i odbiera czasem rozum i rozsądek...
Co do emisji ROS, to też chcę dla zabawy spróbować, choć generalnie jakoś nie przepadam za cyfrowymi emisjami, ale skoro ostatnio zmajstrowałem sobie modem, to czemu nie popiszczeć trochę na pasmie Hi..

Tak widzę że jeszcze troche a to forum już tylko my będziemy wykorzystywać...

szkoda bo mogło by być fajnie

Moja firma od sierpnia wysyła mnie na kurs norweskiego.. mam taką niechęć.. ale co zrobić skoro wysyłają i płacą za to to muszę się postarać. Może wtedy łatwiej będzie się zintegrować z Norweską bracią radiową. Chociaż oni też nie są bardzo "wylewni" Hi


dowodem na istnienie potwora są jego ofiary

Offline

 

#5 2010-06-22 23:01:56

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

cześć
Ja lubie sobie pooglądać dobrą piłę, ale prawie tylko z okazji jakichś mistrzostw, nie żebym był jakimś zapalonym oglądaczem hihi. Dzis Argentyna wygrała z Grecją, dobry mecz.
co do Norweskiego, jak płacą to trzeba brać, napewno się przyda i będzie już troche łatwiej. Gramatyka bardzo podobna do angielskiej więc to już znasz, wystarczy na nowo wbić sobie do głowy czasowniki nie regularne i już po klopocie, hihi. A tak na poważnie to będzie ciężko i na dodatek jeśli tylko wieczory zostają,hmm. Na pocieszenie tylko można dodać że Norwedzy sami mają problemy żeby się ze sobą dogadać ze względu na mnogą liczbę dialektów i jeszcze na dodatek na dwa języki urzędowe, to już całkiem misz masz wychodzi. Damy rade, bo kto da jak nie my ?
Właśnie jestem w trakcie poszukiwania nowej pracy i nie wygląda mi na to żebym coś znalazł w najbliższym czasie. 
dosatałeś odemnie zaproszenie na SKYPE ?


WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

#6 2010-06-23 07:21:13

 SP2LUB

Administrator

8276798
Skąd: Norwegia Bryne
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Nowa ciekawa emisja cyfrowa ROS

Hi
No właśnie nie dostałem. Może dzisiaj jak wrócę z QRLu to pogadamy...
Co do języka to ja wiem że nie będzie łatwo. Nie mam dobrych predyspozycji do nauki języków. mam nadzieję że chociaż trochę podstaw złapie, żeby potem już uczyć się przy okazji samego przebywania z nimi. Pracuję z samymi norwegami i oni dużo rozmawiają ze sobą więc coś tam może zostanie..


dowodem na istnienie potwora są jego ofiary

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.komandosi.pun.pl www.bezele.pun.pl www.geodezja.pun.pl www.newbury.pun.pl www.rm-nysa.pun.pl