SP w LA czyli krótkofalowcy z SP w Norwegii

Wirtualny klub krótkofalowców w Norwegii


#1 2010-01-24 11:29:05

 la7mfa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-24
Posty: 8
Punktów :   
WWW

de LA7MFA

Czesc,

Ja mam na imie Lech, moj znak norweski LA7MFA. Mieszkam w Roeyken niedaleko Oslo. W Norwegii od 1984 roku. Tutaj skonczylem wyzsze studia na Uniwersytecie w Oslo. Zajmuje sie programowanie ukladow scalonych typu FPGA, wczesniej ASIC. Jestem inzynierem elektronikiem cyfrowym.

Krotkofalarstwem zajmuje sie od 12 roku zycia. Pochodze z Ostroleki. Wywodze sie z klubow SP5PEN i SP5KVW. Moj znak z Polski SP5LGT. Licencje dostalem w 1979 roku.

LA7MFA jestem od 1986 roku. Od 1990-2000 mialem tez znak KK6HC, ale uzylem go tylko raz jako KH8/KK6HC przez 3 dni.

Bylem bardzo aktywny w zawodach KF na CW oraz intersuje sie DX. Bralem udzial w ekspedycji na Pacyfik e 1999 roku i bylem operatorem CW na stacjach T31T i ZK3CW. Pracowalem tez przez miesiac jako 3B8/LA7MFA z Mauritiusa.

Jestem czlonkiem NRRL, LADXG, LA8W i LA2AB. W tym ostatnim udziela sie tez Jurek SP2ASJ (Drammen) i Pawel SP3NUV (Lysaker).

Jesli chodzi o starych polskich krotkofalowcach w Norwegii to:

Andrzej LA2HFA, ex. SP2BHZ, JW0P z Bydgoszczy gdzies zaginal. Nie slyszlem nic o nim od lat
Julian LA7NFA, ex SP1BZS ze Szczecina albo Stargardu, mieszka nadal w Maaloey i jest dosc aktywny glownie na SSB
Moj brat Piotr LA9HFA, ex. SP5LGP jest obecnie SM7YEA w Malmoe, mieszka tam od kilku lat
Tadek LA0FX, ex. SP9CSO zmarl w Nesbyen 4 lata temu na bardzo rzadka, nie uleczalna chorobe.
Jest tez Jurek LA4YGA w Kristiansand ale jego nie znam.

Offline

 

#2 2010-01-24 18:08:04

 SP2LUB

Administrator

8276798
Skąd: Norwegia Bryne
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: de LA7MFA

Cześć. No to jesteś weteran super że się wpisałeś. Może przekażesz info o tym forum innym kolegom z którymi masz kontakt. Ja wsadzę linka do forum na mojej stronie.
Może inicjatywa Piotra się powiedzie i jakoś będziemy mogli się tutaj zgromadzić. Przy okazji powiedz jak to jest z tą licencją norweską, bo słyszałem że można używać polskiego znaku tylko 3 miesiące, ale jak napisałem zapytanie do NPT to mi miła pani odpisała że mogę używac swojego polskiego znaku połamanego przez LA tak długo jak tylko mi się podoba... czy to prawda?


dowodem na istnienie potwora są jego ofiary

Offline

 

#3 2010-01-24 18:39:38

 la7mfa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-24
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: de LA7MFA

Kolega Trond LA8XM ktory wczesniej byl odpowiedzialny za te sprawy w NPT tez mowil ze mozesz uzywac LA/ jak dlugo zechcesz. Kiedys tak bylo, ze tylko 3 miesiace ale nikt nie jest w stanie tego kontrolowac.

Licencje norweska mozesz uzyskac automatycznie do konca zycia. Sek w tym ze to kosztuje 2000 NKr. Ale Piotr to zrobil bo mysli tutaj pobyc kilka lat. Kiedys licencja kosztowala 100kr rocznie. Teraz nie ma ludzi zeby to administrowac i dlatego wprowadzili taki przepis. NRRL protestowalo ale sila wyzsza. Minister zdecydowal. Jak to politycy!

Przekaze Jurkowi SP2ASJ. Moze go znasz. On jest z Elblaga. Bardzo aktywny contestowiec na HF. Jurek chyba jest z nas wszystkich najbardziej aktywny. On duzo pracuje z LA2AB i robi tam dobre wyniki. LA2AB jest jedynym aktywnym klubem w okolicach Oslo i wszystkich aktywnych polskich krotkofalowcow w okolicach Oslo namawiam do zapisania sie do tego klubu. Jest tam duzo fajnych i otwartych na nowych czlonkow ludzi. Moj brat byl tam dlugo czlonkiem, ja tez, znaja Polakow i nie ma problemu. Maja bardzo dobra stacje nie daleko wyciagu Voyenenga niedaleko Sandviki. Zarowno na KF i UKF. Maja 3 el. beama na 40m! Nie wiem czy Pawel SP3NUV tam juz dziala ale chyba tez sie zapisal. To wlasnie z LA2AB pracowalismy jako LE1JP podczas wizyty Papierza w LA.

Ja jestem ostatnio bardzo malo QRV. Mam duzo spraw na glowie, YL w SP, 9-letnia corke i klopoty z moja byla norweska XYL.

Bylem swego czasu bardzo aktywny w LACC (LA Contest Club) ze stacji LA8W/LN8W. Przez ostatni rok troche odpuscilem z powodu tych innych klopotow ale pewnie za jakis czas tam wroce. To jest w Rakkestad okolo 100km na poludniowy/wschod od Oslo. Zobacz www.la8w.com

W twoich okolicach chyba jest dosc prezne srodowisko krotkofalarskie. Nie wiem jak daleko masz do Karmøy, Sola. Tam mam kilku fajnych znajomych. To prezne i otwarte srodowisko. Mili ludzie.

Piotrek sie tu angazuje w ten klub polski. Ja sie tylko podlaczam. Te nasze stare towarzystwo sie rozpadlo, rozjechalo, ale fajnie ze sa nowi ludzie. Ja mysle ze w Oslo conajmniej 10% mieszkancow to Polacy a wsrod nich duzo krotkofalowcow. W Norwegii krotkofalarstwo umiera wiec swieza krew napewno sie przyda.

Pozdrawiam!

Lech

Offline

 

#4 2010-04-05 23:32:46

SQ9MZ

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: de LA7MFA

la7mfa napisał:

Andrzej LA2HFA, ex. SP2BHZ, JW0P z Bydgoszczy gdzies zaginal. Nie slyszlem nic o nim od lat

Pracował w ostatnim SPDXConteście.
Mam pytanie czy stacja LA2AB potwierdza QSL przez biuro?


Henryk SQ9MZ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pwszbudownictwo.pun.pl www.zieloneosiedlekr.pun.pl www.ziolo-thc.pun.pl www.podsiebie.pun.pl www.wwezagrajmy.pun.pl