SP w LA czyli krótkofalowcy z SP w Norwegii

Wirtualny klub krótkofalowców w Norwegii


#1 2010-02-28 13:36:43

 SP2LUB

Administrator

8276798
Skąd: Norwegia Bryne
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Brawo Justyna!! tylko czy nas Norwegowie nie deportuja??

Oczywiście żartuję z tą deportacją, jednak jak się czyta takie wieści to przykro trochę

http://igrzyska.wp.pl/vancouver/title,N … caid=19b96

Co sądzicie o tym?


dowodem na istnienie potwora są jego ofiary

Offline

 

#2 2010-03-02 21:19:17

 LA4DSA

Nowy użytkownik

Skąd: www.aprs.fi
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brawo Justyna!! tylko czy nas Norwegowie nie deportuja??

WITAM PONOWNIE. POSTANOWILEM PORUSZYC JEDEN Z TEMATOW,A W ZASADZIE ODWIECZNYCH PROBLEMOW  KROTKOFALARSTWA. MIANOWICIE CHODZI O ANTENY I ICH WIESZANIE. JEZELI TEMAT BYL JUZ PORUSZANY TO NAPROWADZCIE MNIE BO MAM SLABY WECH.  TAK JAK I W NASZYM KRAJU TAK I NA WYSPACH I W WIELU INNYCH MIEJSCACH ZAWSZE JEST PROBLEM Z ZAWIESZENIEM ANTEN. OCZYWISCIE NAJMNIEJ DOTYCZY TO POSESJI PRYWATNYCH I DOMKOW WOLNOSTOJACYCH ALE MOZE KTOS PRZERABIAL JUZ JAKIS PROBLEM,MIAL STYCZNOSC  I MA JAKAS WIEDZE NA TEMAT BLOKOWISK,OSIEDLI CZY REKKEHUS..?  CZY NORWESKIE PRAWO ZABRANIA TEGO TYPU HOBBY? CZY SPULDZIELNIE MIESZKANIOWE MAJA INDYWIDUALNE ZDANIA NA TEN TEMAT CZY MOZE TO WSZYSTKO USTALA KOMUNA..? PROSZE O PRZYKLADY ,PYTANIA I WSZELKA WIEDZE.    OPISZE SWOJE QTH: MIESZKAM W REKKEHUS GDZIE JEST 6 MIESZKAN I DO TEGO JEST 6 TAKICH REKKEHUS ,TO JEST TAKI KOMPLEKS OSIEDLOWY. MAMY TYLKO SASIADOW ZA JEDNA SCIANA. MIASZKANIE JEST DWUPOZIOMOWE. NA SCIANIE BOCZNEJ ZAWIESILEM LADNY MASZT NA DWUCH UCHWYTACH,A NA JEGO CZUBKU ANTENE . NIE WIEM GDZIE TU JESZCZE DWIE MALE YAGI I COS NA KF ALE BOJE SIE,ZE MOZE KTOS KIEDYS PRZYJDZIE POPROSI MNIE O ZDEMONTOWANIE CALOSCI..   CZEKAM NA WSPARCIE..MOZE NORWESKIE KLUBY KROTKOFALARSKIE DYSPONUJA STOSEM DOKUMENTOW DO OBRONY NASZEGO HOBBY..?!? POZDRAWIAM Remik.

Offline

 

#3 2010-03-03 15:27:33

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Brawo Justyna!! tylko czy nas Norwegowie nie deportuja??

Cześć Remik
Z tego co mówili inni koledzy to wiem że to co jest przytwierdzone do domu, a dom jest Twój to nie potrzebujesz zezwolenia. Na pewno wszystko musi byc w granicach rozsądku, hihi. Przydało by się żeby Twoi sąsiedzi wiedzieli co to takiego te sznurki i druty biegnące w górę i w dół. Norwedzy są już tacy że lubią wiedzieć wszystko o swoich sąsiadach, hihi  Jeśli chodzi o maszty to potrzebne jest zezwolenie od sąsiadów a póżniej od komunny, za to płacimy 1400 NOK
Też jestem w podobnej sytuacji ale mam tylko jednego verticala więc nie ma pytań do póki nie ma zakłóceń i trzymać kciuki aby było tak jak najdłużej.
Powodzenia.


WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

#4 2010-03-05 08:25:56

 LA4DSA

Nowy użytkownik

Skąd: www.aprs.fi
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brawo Justyna!! tylko czy nas Norwegowie nie deportuja??

CZESC WITAM PIOTRZE..  CZYLI ROZUMIEM Z TEGO CO NAPISALES,ZE JEZELI ZAWIESILEM RURKE O DŁ.OKLO 3m NA BOCZNEJ SCIANIE KTORA JEST PRZYTWIERDZONA DWOMA UCHWYTAMI  I NA TYM WSZYSTKIM STOI ANTENA- JEST TO MASZT?  I NA NIEGO MUSZE MIEC ZEZWOLENIE..?   CZY MOZE CHODZI O  PIEKNA KRATOWNICE NP 10m KTORA ROSNIE W NASZYM OGRODKU..?  DODAM JESZCZE,ZE MIESZKANIE KUPILISMY NA KREDYT I TAK DO KONCA TO WLASCICIELEM JEST BANK.DOPIERO W 2039r. BEDZIE NASZE HIHIHI.   NO A MOWILEM ZEBY SIE WYPROWADZIC NA WIES I KUPIC DOM!!!  POZDRAWIAM.

Offline

 

#5 2010-03-05 18:45:12

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Re: Brawo Justyna!! tylko czy nas Norwegowie nie deportuja??

Cześć
Twoja piękna rurka przytwierdzona do budynku nie potrzebuje pozwolenia, ale już maszt wolno stojący bedzie tego pozwolenia  wymagał. Chyba  na wszystko powyzyej 2m w górę potrzebne jest pozwolenie od sąsiadów jak i z komuny.
Ja zamierzam postwaić krótki maszt na garażu, omine trochę przepisy. Garaż będzie miał jakieś 6m plus około 2m masztu i na tym antena, chyba będzie to HexBeam.


WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rm-nysa.pun.pl www.newbury.pun.pl www.komandosi.pun.pl www.gra-beyblade.pun.pl www.bezele.pun.pl