SP w LA czyli krótkofalowcy z SP w Norwegii

Wirtualny klub krótkofalowców w Norwegii


#1 2010-02-16 18:28:54

 LA7RRA

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 54
Punktów :   
WWW

Propagacja zorzowa

Cześć
Wczoraj ( 16 Luty 2010 ) póżnym wieczorem, pomiędzy godziną 23 a 00 pojawiły się ciekawe warunki na 20metrach. Nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło.
W czasie kiedy pasmo 20metrów powinno być właściwie puste pojawiło się sporo stacji z USA i Kanady. Nie jestem ekspertem od typów propagacji ale dla mnie brzmiało to jak typowe otwarcie zorzowe, z bardzo szybkim i głębokim QSB oraz często zmieniającym się tonem CW. Po około 20min pracy z NA przyszedł czas na Karaiby, tutaj zrobiłem tylko 1 QSO z FG/F5AUS ( pracował wtedy głównie z USA ) i na zakończenie otwarcia wpadło mi jeszcze QSO z LU. We wszystkich tych QSO poza LU, RST wynosiło  w szczycie 559, z tym ostatnim było już ciężko tylko 539 i na koniec QSO było już tylko 339. Nie jestem nawet do końca pewien czy odebrał mój znak prawidłowo ( mam nadzieje że tak ) Po zakończeniu otwarcia zaczeły pojawiać się stacje z LA SM  z bardzo silnym sygnałem, na początek północna Norwegia pózniej coraz niżej na południe.
Co myślicie o tej propagacji i czy wcześniej już zdażyło wam się coś podobnego, a może  udało Wam się 'zaliczyć' kilka QSO ?


Oto co pojawiło sie dziś rano na http://solarcycle24.com/ odnośnie tego wieczora

Minor aurora conditions did take place on 6 Meters Monday evening when the effects of a south tilting Bz and small CME impact stirred up some geomagnetic activity. Things did return to normal very quickly.

Hmmm

Vy 73s de LA7RRA


WinterWonderLand
       Norway
   Piotr LA7RRA

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pwszbudownictwo.pun.pl www.wwezagrajmy.pun.pl www.ziolo-thc.pun.pl www.plotkia.pun.pl www.zieloneosiedlekr.pun.pl